Експерт за природна Oмега-3 од 1854 година

Со висока концентрација на природни масни киселини Омега-3, Möller’s маслото од црн дроб на бакалар придонесува за здрав раст, развој на интелигенцијата и поддршка на имунитетот!

+215,000 задоволни потрошувачи

Награда за супериорен вкус 2023 година

ЗА ЦЕЛОСЕН И ПРАВИЛЕН РАЗВОЈ!

Историја и традиција од 1854 година

Möller’s се добива од обновливи извори на дивиот арктички бакалар уловен во ладните и чисти води на регионот Лофотен и Вестерален во Норвешка.

Норвешкиот бакалар е богат извор на природна Омега-3, особено ДХА (докосахексаеноична киселина) и ЕПА (еикозапентаноична киселина) – најважните омега-3 масни киселини. 

Möller’s омега-3 масло од црн дроб на бакалар со вкус на лимон

0-removebg-preview-1

Möller’s омега-3 масло од црн дроб на бакалар тути-фрути

0-removebg-preview-1

Möller’s омега-3 масло од црн дроб на бакалар со вкус на јаболко

0-removebg-preview-1

Möller’s омега-3 рипчиња за џвакање со вкус на јагода

Möller’s омега-3 рипчиња за џвакање со вкус на портокал

Möller’s омега-3 рипчиња за џвакање со вкус на кола

Möller’s тотал

Möller’s форте омега-3

За Омега 3 и витамините Д, А и Е

Омега-3 масните киселини се од витално значење за човековото тело, бидејќи тие ја формираат мембраната на секоја клетка во телото.

Уникатен процес на производство

Orkla Health е една од ретките компании кои произведуваат Омега-3 додатоци во исхраната, која има контрола над секоја фаза од производството.

Наградуван вкус

Möller’s маслото од црн дроб на бакалар со години ја добива наградата за супериорен вкус – 2 добиени Мишелин ѕвезди од iTQi Белгија.

БЕНЕФИТИ

Придобивките од маслото од црн дроб на бакалар

Некои омега-3 масни киселини се важни хранливи материи што треба да се земаат во текот на целата година. Особено ако исхраната е ниска со внес на риба.

Во некои земји како Данска, властите препорачуваат неделен внес од 350 g риба – (200 g масна риба). Количината на омега-3 масни киселини е висока во масна риба.   

„Го користиме со години, уште пред да дојде во Македонија, и го препорачувам на сите. Во многу истражувања е еден од подобрите според карактеристиките“

Блог

Mollers-SLIKA-3

Möller’s за бебиња

Möller’s Омега-3 маслото од црн дроб на бакалар се препорачува за бебиња на возраст од 6 месеци со цел во телото да се внесат есенцијалните масни киселини Омега-3 и витамините А, Д и Е.
Happy children in white shirts in the sky

Möller’s за деца

Möller’s Омега-3 маслото од црн дроб на бакалар е безбеден и се препорачува за користење кај деца со цел во телото да се внесат есенцијалните масни киселини Омега-3 и витамините А, Д и Е.
Mollers SLIKA 2

Möller’s за трудници и доилки

Оригиналното Möller’s Омега-3, масло од црн дроб на бакалар се препорачува и е безбеден за бремени жени и доилки, за да се внесат потребните есенцијални масни киселини Омега-3 и витамините Д, А и Е во телото.
Mollers SLIKA 5

Möller’s за возрасни и постари лица

Оригиналното Möller’s Омега-3 масло од црн дроб на бакалар се препорачува за возрасни и постари лица со цел во телото да се внесат есенцијалните масни киселини Омега-3 и витамините А, Д и Е.
ORKLA_bildepakke_full-14

Од 1854 година

Норвешкиот фармацевт Питер Молер, открил и за прв пат патентирал револуционерен метоод за прочистување и производство на масло од црн дроб на бакалар.
pitermoller

Историја и традиција

Во средината на 19-тиот век, норвешкиот фармацевт Питер Јоахим Молер ги постави темелите за модерно производство на масло од црн дроб од бакалар.
mollers-slika-7-1

Висококвалитетни суровини

Möller’s масло од црн дроб на бакалар се добива од норвешкиот див арктички бакалар, уловен во регионите Лофотен и Вестерален…
Mollers SLIKA 8

Уникатен процес на производство: од риба, во шише

Orkla Health е една од ретките компании кои произведуваат Омега-3 додатоци во исхраната, која има контрола над секоја фаза од производството…
Дел од процесот на производство на Молерс маслата

Контрола на квалитет

Одделот за квалитет во Orkla Health интервенира во секоја фаза од производствениот процес за да се осигура дека производите ги задоволуваат строгите барања за чистота…

Исконско Möller’s шише

Оригиналното Möller’s шише лесно може да се препознае. Името на Питер Молер е напишано на шишето. Страничните делови ги прикажуваат брановите во чистите…
Moller's Мишелин награда

Наградуван вкус

Möller’s маслото од црн дроб на бакалар со години ја добива наградата за супериорен вкус – 2 добиени Мишелин ѕвезди од iTQi Белгија…
keeping-the-oceans-healthy

Сертификат за одржливост

Со прикажување на сината етикета на MSC на амбалажата на Möller’s, Orkla Health гордо промовира одржливи риболов практики и одговара на потрошувачите…
Girl being mad and naughty

Моето дете е хиперактивно ?

Многу деца едноставно “не ги држи место” и не можат да седат мирни, одбиваат да чекаат на ред или имаат проблеми со послушноста и концентрацијата.
mollers-limon

Норвешка го започна најголемиот истражувачки проект за ефектите на маслото од црн дроб на арктички бакалар во битката со Ковид-19 !

Универзитетската болница во Осло го најави почетокот на голем истражувачки проект за да се испита дали маслото од црн дроб на арктички бакалар може да спречи КОВИД-19.
Happy children in white shirts in the sky

Одржување на здрав имунолошки систем кај децата

Првата година во градинка е година во која можете да очекувате дека вашето дете ќе се разболува – многу почесто, а најверојатно и вашето семејство ќе биде заразено.

Молерс – сојузник на целото семејство за силен имунитет

Главната функција на вашиот имунолошки систем е да ги нападне патогените микроорганизми и да го заштити организмот од болести.
Omega 3 hrana

Омега-3 водич: Што да купите и зошто ?

Омега-3 масните киселини се многу важни за вашето здравје. За нормално функционирање, на телото му се неопходни еден голем спектар на незаситени масни киселини…
Blog trigliceridi

Триглицериди во крвта ?

Триглицеридите се масти кои ги има во храната која секојдневно ја консумираме . Откако ќе јадете, триглицеридите се складираат во масните клетки во телото во случај…
Sajkovski Slika

Омега 3 – значењето во здравјето на децата и возрасните – Д-р сци. Александар Сајковски

Најважни омега-3 масни киселини за човекот се алфа-линолеичната (АЛА), еикосапентаеноичната киселина (ЕПА), докосахексаеоничната киселина (ДХА). АЛА има растително потекло.

Најчести прашања

Одбери категорија на прањаша, и најди го твојот одговор. Доколу имате дополнително прашање, слободно контактирајте не!

Scroll to Top