Möller’s Омега-3 рипчиња со вкус на јагода

mollers_gel_fish_strawberry_ro
Möller’s Омега-3 рипчиња со вкус на јагода

36 гумени рипчиња за џвакање

Möller’s е експерт за природна Омега-3 повеќе од 165 години, а сите негови производи се со исклучителен квалитет. Möller’s Омега-3 рипчињата за џвакање со пријатен вкус на јагода, содржат природни омега-3 есенцијални масни киселини (ДХА и ЕПА) и витамин Д.

Möller’s Омега-3 рипчињата го обезбедуваат потребниот дневен внес на Омега-3 и витамин Д.
Пријатен вкус на јагода кој децата го сакаат.

Без мирис и вкус на риба!

Без вештачки бои!

Дозирање и начин на употреба:

Препорачана дневна доза за возраст од 3 години и возрасни: 2 гумени рипчиња за џвакање на ден.

2 гумени рипчиња содржат:
Концентрирано рибино масло560 мг
Омега-3 масни киселини370 мг
-ДХА (докосахексаеноична киселина) 280 мг
-ЕПА (еикосапентаеноична киселина) 56 мг
Витамин Д10 мкг – 400 и.е. (200% *)
* Референтна вредност во ЕУ

Придонесува за одржување на нормално здравје

ДХА и ЕПА придонесуваат за нормална функција на срцето.

ДХА придонесува за одржување на нормална функција на мозокот и видот.

Витаминот Д придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и за одржување на нормални заби.

Норвешки квалитет од 1854 година

Möller’s е гаранција за производи со највисок квалитет. Möller’s не прави компромис кога станува збор за квалитетот. Тие содржат Омега-3 од риба, најдобриот документиран извор на омега-3 полинезаситени есенцијални масни киселини. Ние сме целосно посветени на нашата работа, произведувајќи ги најдобрите производи за вашето здравје уште од 1854 година, кога норвешкиот фармацевт Питер Молер го револуционизираше производството на масло од црн дроб на бакалар. Неговата иновација во процесот на екстракција – методот на екстракција со пареа, се користи и до денешен ден и на тој начин добиеното масло е особено прочистено, чувајќи ги сите квалитети на Омега-3 масните киселини и витаминот Д непроменети.

Möller’s – Природно и совршено ❤

Ваши коментари:

„Го користиме со години, уште пред да дојде во Македонија, и го препорачувам на сите. Во многу истражувања е еден од подобрите според карактеристиките“

– Ана

„Јас си го пијам редовно и сум презадоволна и од вкусот и од квалитетот. Поздрав.“

– Иванка

„Нај врв на свет, без конкуренција!“

– Александар

„Супер е 5+ ❤❤❤“

– Ана

„Вкусот на зеленото јаболко и квалитетот на Норвешка го прават новиот Mollers неопходен за секоја генерација 🍏“

– Сандра

„Најдобар додаток во исхрана. Единствен производ кој помага за добар имунитет.“

– Билјана
    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.